#1 - Potřeboval jsem si ho přečíst, abych na něco nezapomněl. Při návrhu nebo redesignu e-shopu opakovaně kontroluji stejné činnosti, které z mého pohledu dělají dobré UX.
#2 - Kluci z Freela si ho chtěli přečíst taky a zveřejnit pro všechny své uživatele. A tak mě požádali, abych dal dohromady To-Do list s úkoly a checklisty. Že by se mohl hodit pro všechny, kdo pracují s e-shopem.
Pokud Freelo používáte (stejně jako já), můžete si tento UX checklist ZDARMA rovnou naimportovat do svého projektu díky předpřipravené šabloně.
Pokud Freelo nepoužíváte a máte radši třeba Asanu (ta je taky super) nebo Basecamp (za mě trochu peklo), tak neváhejte vyzkoušet checklist níže.
#1 Ne všechny body budou relevantní vašemu projektu. Doporučuji upravit a vynechat ty, co nedávájí smysl. Např. některé položky nebude možné technicky zapracovat nebo se neshodují s vaší vizí a byznys cílem (nebo mohou fungovat hůře). Zkrátka platí známé heslo "TO ZÁLEŽÍ".
#2 Checklist má přesah i do jiných oborů jako SEO nebo kódování (ale jen nutný základ, co při odpovědnosti za UX kontroluji nebo souvisí s byznysem).
#3 Nejedná se o kontrolní checklist funkčnosti celého webu před spuštěním. Tam probíhá kontrola více věcí (od napojení CRM po nastavení záznamů domény) a seznam by byl 3x delší.
Líbí se? → Sdílejte UX checklist s přáteli
a udělte českou e-commerce ještě lepším místem.
Chybí vám zde něco zásadního? Mě asi taky, jen to teď nevidim. Budu rád, když mi pošlete zpětnou vazbu na e-mail.
Další užitečné checklisty od kolegů z oboru:
let zkušeností
v oblasti e-commerce
dokončených velkých
i malých projektů
návštěvníků měsíčně
mých vlastních projektů
nekonečno
kreativních nápadů
Potřebujete navrhnout nový projekt nebo zlepšit ten stávající?
Pojďme si promluvit o možném řešení.